Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 1

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 1

Powoli oswajamy się z nowym rokiem. To dobry czas, by przypomnieć Wam minione dwanaście miesięcy w Mielcu i w powiecie. Zapraszamy na nasz kalejdoskop wydarzeń w 2020 roku.

Styczeń

 • Działalność Podkarpackiego Banku Spółdzielczego została zawieszona. Miało to związek z jego przymusową restrukturyzacją. Efekt? Klienci PBS zostali odcięci od swoich pieniędzy. Problem ten dotyczył również mieszkańców Mielca, gdzie bank ten ma dwie placówki, przy ulicach: Jagiellończyka i Głowackiego (punkt obsługi klienta).
 • Spore kontrowersje wzbudził wybór podmiotu, który przez następny rok zarządzał schroniskiem dla bezdomnych zwierząt. Zostało nim stowarzyszenie Oaza, które jako jedyne zgłosiło się do konkursu organizowanego przez Urząd Miasta.
 • Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu zebrano ponad 166 tysięcy złotych, czyli o około 8 tys. zł więcej niż rok wcześniej. W kraju WOŚP zagrała na ponad 115 mln zł. Pieniądze te trafiły na zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci wymagających specjalistycznych operacji.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 1

 • Magistrat przykręcił kurek z kasą mieleckim klubom sportowym. Symbolem tego jest zapis w budżecie miasta gwarantujący środki na stypendia dla zawodników, ale tylko do… 30 czerwca.

Luty

  • Bartosz Nowak, pomocnik FKS Stali Mielec został wybrany dziś (02.02) Pierwszoligowcem Roku 2019 w prestiżowym plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”. Serdecznie gratulujemy! Gala “Piłki Nożnej” odbyła się w warszawskim hotelu Hilton.
  • Szpital Specjalistyczny w Mielcu, jeszcze kilka lat temu uznawany za najlepszą lecznicę publiczne na Podkarpaciu, dziś  tonie w długach. Doszło do tego, że aby placówka mogła w ogóle przetrwać, musiała prosić o wsparcie finansowe ze strony starostwa.
  • Z FKS Stal Mielec kontrakt podpisał pięciokrotny reprezentant Polski, Michał Żyro. Piłkarza z takim CV klub nie pozyskiwał od dekad. Jak się potem okazało, był to transferowy „strzał w 10”.
 • Koniec Młodzieżowej Rady Miasta. Powołano ją  z wielką pompą prawie pięć lat wcześniej W jej skład weszło 22 uczniów mieleckich gimnazjów i szkół średnich, na których w wyborach oddano 4499 głosów. MRM miała być organem doradczym dorosłego samorządu. Miała, bo już nie jest.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 1

Marzec

 • Rewitalizacja Parku Leśnego na osiedlu Kazimierza Wielkiego szokuje. Z dnia na dzień zniknęło stamtąd kilkaset drzew. I to był początek.
 • W czasie walki z epidemią szpital w Mielcu wystosował dramatyczny apel. Lecznica poprosiła mieszkańców bezpośrednią wpłatę na konto.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 1
 • Piękna akcja kibiców FKS. W związku z tym, że najbardziej zagrożoną działaniem koronawirusa są ludzie starsi, schorowani i niepełnosprawni, stowarzyszenie Chłopcy Ze Stali zaproponowało im swoją pomoc. Mowa o: robieniu zakupów, wyprowadzeniu czworonogów, wybieraniu leków z apteki lub wykonywania innych czynności.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.