Głowica pocisku artyleryjskiego na mieleckim lotnisku [FOTO]

Śnieżyca dosłownie przykryła lotnisko [WIDEO]

Podczas prac ziemnych na terenie mieleckiego lotniska natrafiono na niewybuch. Jak się okazało, była to głowica pocisku artyleryjskiego z II wojny światowej. Potem znaleziono tam dwa granaty moździerzowe.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu obok jednej z firm przy ulicy COP-u, na terenie lotniska.
Operator koparki, w trakcie prac ziemnych zauważył, że podczas wykopywania ziemi zahaczył o przedmiot przypominający niewybuch.

Przerwał pracę i powiadomił policję. Miejsce to zostało zabezpieczone. Następnie pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne.

Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to głowica pocisku rakietowego artyleryjskiego, kaliber 152 mm, pochodzący z II wojny światowej.
Głowica pocisku artyleryjskiego na mieleckim lotnisku [FOTO]
Zdjęcie: KPP Mielec.

O znalezisku policjanci powiadomili saperów. Ci po przybyciu na miejsce, sprawdzili teren wokół znaleziska, do głębokości 50 cm.

W trakcie sprawdzania znaleźli jeszcze dwa granaty moździerzowe kaliber 81 mm. Wszystkie te „pamiątki” po wojnie zostaną zdetonowane.
Policja apeluje, aby w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów, pod żadnym pozorem nie przenosić ich, nie dotykać ani nie rozbrajać.

Miejsce, w którym się on znajduje, należy dobrze zabezpieczyć przed dostępem ludzi i jak najszybciej powiadomić służby mundurowe.

 
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.