Drony wyłapią trucicieli?

Jak co roku o tej porze Mielec zaczyna zmagać się z tak zwaną niską emisją, czyli zanieczyszczeniami wydobywającymi się z kominów domów. Jest to związane nie tylko z przestarzałymi kotłami, ale także tym, że część ludzi pali w piecach czym popadnie.

„Gruszek w popiele” nie zasypia magistrat, które prowadzi inwentaryzację wszystkich nieruchomości na terenie miasta. – Mamy „zrobione” dwa osiedla: Kazimierza Wielkiego i Wolności. Wiemy, w których domach piece wymagają wymiany – mówi prezydent Jacek Wiśniewski. – Złożyliśmy mieszkańcom pisemne oferty dotyczące skorzystania z dotacji z programów osłonowych na wymianę pieców.
Prezydent nie wyklucza, że miasto zakupi specjalistyczny dron, który będzie namierzał największych trucicieli: – Niedawno w szkoleniach w tym zakresie brała udział nasza Straż Miejska – podkreśla Jacek Wiśniewski. – Dowiedzieli się, jak można wykorzystać te maszyny. Myślę, że to byłoby bardzo fajne rozwiązanie, bo ułatwiłoby nam identyfikacje najbardziej uciążliwych pieców.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.