Czerwona farba na mieleckim pomniku „Solidarności”

Czerwona farba na mieleckim pomniku "Solidarności"

Tuż po obchodach 32. rocznicy częściowo wolnych wyborów w Polsce, ktoś oblał czerwoną farbą pomnik „Solidarności”. Obelisk znajduje się na placu przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.
Do dewastacji pomnika doszło w nocy z 4 na 6 czerwca. Ktoś oblał go czerwoną farbą. Członkowie mieleckiej „Solidarności”, którzy od lat opiekują się obeliskiem, są zszokowani.

– Bardzo źle się dzieje w Mielcu. Dopiero co, 4 czerwca, obchodziliśmy 32. rocznicę częściowo demokratycznych wyborów, a dziś dowiadujemy się, że pomnik Solidarności ktoś oblał czerwoną farbą. No niestety, demokracja ma swoje prawa… – komentowała radna Urszula Malińska.

Sprawcą najprawdopodobniej był mężczyzna. Być może w jego ustaleniu pomoże monitoring, który znajduje się w pobliżu. Sprawą zajmuje się policja.
Pomnik odsłonięto 10 listopada 2000 r. w 20. rocznicę powołania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Monument jest też hołdem dla strajkujących w Wytwórni Sprzętu Komunikacji Samochodowej w 1980 roku.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.