Odszedł zasłużony mielczanin, były prezes FKS Stal

Dziś (20.12) w nocy w Kliszowie doszło do tragedii. Samochód najechał na leżącego na jezdni 37-letniego pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Dziś pożegnaliśmy osobę zasłużoną dla mieleckiego sportu. Teofil Hernik, bo o nim mowa, w latach 1990-92 był prezesem FKS Stal Mielec. Miał 91 lat.
Teofil Hernik urodził się 2 stycznia 1930 roku w Pionkach. Ukończył Technikum Mechaniczne w Mielcu. Od 1953 aż do przejścia na emeryturę w 1990 r. pracował w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego na stanowiskach technologa i kierownika sekcji.

Wiele czasu poświęcał pracy społecznej w FKS Stal Mielec. W latach 1975-1989 był kierownikiem drużyny siatkówki mężczyzn. Od 1 VI 1990 r. pełnił funkcję wiceprezesa, a w od 20 lipca 1990 r. do 31 marca 1992 r. – funkcję prezesa Zarządu FKS Stal Mielec.

Wyróżniony między innymi Srebrnym Krzyżem Zasługi i Srebrną Honorową Odznaką Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zmarł w wieku 91 lat.

Pożegnaliśmy go dzisiaj. Msza św. żałobna odbyła się o godzinie 14 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie nastąpiło uroczyste odprowadzenie trumny z ciałem zmarłego na Cmentarz Komunalny w Mielcu.

Odszedł zasłużony mielczanin, były prezes FKS Stal
Teofil Hernik (1930-2021).

 
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.