Koniec pięknej przygody. Andreja Prokić opuszcza Mielec

Remis z Lechem Poznań po golu Prokića
Andreja Prokić

Andreja Prokić odchodzi ze Stali Mielec. Wygasający 30 czerwca 2021 r. kontrakt z zawodnikiem nie zostanie przedłużony na kolejny sezon.

Kończy się druga przygoda dynamicznego skrzydłowego ze Stalą Mielec. Andreja Prokić po raz pierwszy przy Solskiego 1 zameldował się tuż po starcie sezonu 2015/16, gdy FKS występował w drugiej lidze. Szybko stał się ważnym ogniwem drużyny, przyczyniając się do awansu do I ligi.

Następnie przeniósł się do GKS-u Katowice. Do Mielca Andreja wrócił dwa lata później i szybko wywalczył sobie miejsce w  składzie. W rozgrywkach 2019/20, które zakończyły się awansem do PKO BP Ekstraklasy trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Jego dorobek asyst wynosił sześć.
To również on strzelił pierwszego, historycznego gola dla klubu po 24 latach przerwy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Stało się to w pierwszej kolejce w wyjazdowym meczu przeciwko Wiśle Płock.

Kilka miesięcy później uzyskał trafienie w meczu przeciwko Lechowi Poznań. Oba te spotkania zakończyły się remisami 1:1. Łącznie Andreja Prokić wystąpił w 129 spotkaniach PGE FKS Stali Mielec, w których zdobył 22 bramki i zaliczył 18 asyst.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.