Łuna z Kronospanu nad Mielcem. „Takiego trucia nie było nigdy”.
W zasadzie nie ma dnia, żeby mieszkańcy nie skarżyli się na specyficzny drewniany odór z kominów mieleckiej firmy Kronospan. W sieci co rusz pojawiają się zdjęcia i filmiki prezentujące albo „trocinowe deszcze”, albo gęsty dym wydobywający się z kominów firmy Kronospan, która produkuje płyty meblowe, panele i kleje.

Ale dziś rzeczywistość przeszła jakiekolwiek wyobrażenie. Na własnej skórze doświadczył tego radny Jakub Blicharczyk. Podzielił się on swoimi „wrażeniami” na Facebooku:
– „Dzisiejsza mgła z Kronospanu pobiła tysiąckrotnie dotychczasowe trucie – napisał. – W godz. 6-15 nad Mielcem była taka łuna, jakiej dotąd nie było. Był też drewniany miał osadzający się na autach i domach. Nie dałem rady otworzyć żadnego okna, bo tak dymili! Ohyda. Do tej pory przemywam oczy z tych trocin! W pracy nie dało się nawet uchylić okna. Kiedy wyszedłem z domu o godz. 15, od razu dopadł mnie ból głowy. Miałem zawroty. Na szczęście godzinę później zrobił się wiatr i to wszystko rozwiał”Ze skali problemu zdaje sobie sprawę prezydent Daniel Kozdęba: – Jestem bardzo niezadowolony z tego, co się dzieje w naszym powietrzu – powiedział w wywiadzie udzielonym Radiu Leliwa. – Doświadczam tego osobiście, również jako alergik. Często zwraca mi uwagę na to moja żona. Nawet przy obiedzie. Dlatego proszę mi wierzyć, problem zanieczyszczenia mieleckiego powietrza jest dla mnie niezwykle ważny.
Jeśli macie jakieś zdjęcia bądź filmiki dzisiejszej łuny, prosimy, prześlijcie je nam w wiadomości na Facebooku, albo na maila: redakcja@lokalnie24.com.
Lokalnie24.com

Kronospan, Mielec – 5 maja 2017 r.

Posted by Lokalnie24.com on Freitag, 5. Mai 2017
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

8 Komentarzy

  1. I dalej sie dymi-jak to dlugo trwa? Chyba nie jest zle skoro nikt nic jeszcze nie zrobil-a moze tak musi byc?tylko za jaka cene?

  2. Dziś przeczytałem artykuł jak prezydent odbierał 3 melexy dla magistratu i tak pro-ekologiczna jest nasza władza Na Pokaz do zdjecia .brawo !!!

    • Ludzie czemu obwiniacie prezydenta kozdebe o wszystko przecież ta firma nie istnieje od 2 lat tylko wczesnej to on nie jest niczemu winny też przecież edycja te samo powietrze a nie inne to czego na niego nadajecie człowiek nie winny a wy kozła ofiarnego szukacie pretensje powinny być nie pod ten adres

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.