Uczeń ZST w Mielcu mistrzem Polski w… sumo

Uczeń ZST w Mielcu mistrzem Polski w... sumo

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, Daniel Ziobroń, zdobył złoty i brązowy medal w Mistrzostwach Polski Sumo Seniorów i Juniorów.

Zawody odbyły się w niedzielę (14.03) w Ropczycach. Walczyło tam około 300 sportowców. W tym gronie znalazł się również uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, Daniel Ziobroń, Trenuje on sumo w Ludowym Klubie Sportowym Lubzina.

W kategorii 60 kg junior wywalczył on złoty medal. W kategorii 70 kg seniorów mając 10 kg niedowagi udało mu się zdobyć trzecie miejsce. Trenerami Daniela są Andrzej Jedynak i Magda Macios.
Sumo sportowe to nie jest sport dla ludzi z nadwagą. Europejska odmiana tej dyscypliny jest dla super wysportowanych.  Zasada jest prosta – trzeba przeciwnika wypchnąć z koła. Walka może trwać kilka sekund, ale może też się dłużyć w nieskończoność. To zależy od umiejętności zawodników.

Moment nieuwagi i po walce. Dlatego sumo nazywane jest dyscypliną jednego błędu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.