Przykręcą kurek sportowcom? „Trzeba wspierać kluby, ale na innych zasadach”
Przez ostatnie lata władze Mielca hojną ręką finansowały sport wyczynowy. Czy teraz, po zmianie warty w Radzie Miasta i na stanowisku prezydenta, sytuacja ulegnie zmianie?

Jestem zwolennikiem finansowania przede wszystkim sportu dzieci i młodzieży.  To jest przyszłość i na to powinniśmy stawiać – podkreśla Jarosław Szczerba, przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miasta. – Czy będziemy nadal pomagać klubom? Na pewno tak, ale chyba nie w takim zakresie, jak obecnie. Dziś na piłkę ręczną i nożną wydajemy po ok. 2 mln zł, nie mówiąc już o innych dyscyplinach.
Oczywiście bardzo kibicujemy naszym sportowcom – dodaje Szczerba. – Mamy nadzieję, że naszym piłkarzom uda się awansować do Ekstraklasy. Liczymy również na to, że nasi „ręczni” utrzymają się w Super Lidze. Uważam, że miasto nadal powinno wspierać sport, ale na innych zasadach. Obecny budżet miasta zaplanowały poprzednie władze, więc na realne zmiany trzeba jeszcze poczekać.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.