Skażona woda także w Mielcu

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu poinformowało, że  z wody z sieci wodociągowej do celów spożywczych nie mogą korzystać mieszkańcy ulicy Grabiowej i części ulicy Kolejowej w Mielcu. MPGK zapewnia, że mieszkańcom zostanie dostarczona woda w zgrzewkach, ponadto pod adresem ulica Grabiowa 6 stanie beczkowóz z wodą pitną.
W dalszym ciągu bez dostępu do wody pitnej pozostaje gmina Przecław. W tamtejszej sieci wodociągowej Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Mielcu stwierdził obecność bakterii coli.  W związku z tym wody pitnej zostały pozbawione wszystkie miejscowości gminy, czyli: Błonie, Podole, Kiełków, Zaborcze, Wylów, Przecław i Łączki Brzeskie, Tuszyma, Biały Bór i Rzemień.

Kiedy to się skończy?

Dziś do tego grona dochodzą ulice Grabiowa i część ulicy Kolejowej w Mielcu. Woda z sieci nie nadaje się do picia. Może być używana jedynie do prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Na terenie gminy Przecław wydawana jest woda pitna w butelkach. Przydziela się ją po 5 l. na gospodarstwo domowe. Wodę wydaje się przy remizach OSP w: Przecławiu, Kiełkowie, Łączkach Brzeskich i Podolu. Bez ograniczeń można pobierać ją na stacji uzdatniania wody w Tuszymie.
Jak długo mieszkańcy gminy w ten sposób będą musieli egzystować? – Wstępne wyniki Sanepidu będą najwcześniej w środę popołudniu, pełne poznamy dopiero w czwartek – informuje Renata Siembab, burmistrz Przecławia. – Dopiero wtedy zapadnie decyzja, czy woda nadaje się do picia czy też nie.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.