Woda w kranach jest już bez bakterii coli? „Póki co, nie ma żadnych uwag”
W sieci, która zaopatruje w wodę mieszkańców gminy Wadowice Górne, już raz pojawiła się bakteria coli. Miało to miejsce w październiku 2016 r. Kilka miesięcy później sytuacja się powtórzyła.

– Rzeczywiście był taki incydent w okolicach wakacji, gdzie podejrzenie było, że jakość wody jest na tyle niewłaściwa w stosunku do obowiązujących przepisów, że może stanowić zagrożenie – przyznała Anna Muzyczka z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Mielcu. – Przeprowadzono tam badania, których wyniki wskazują, że to było chwilowe. W chwili obecną panie z nadzoru higieny komunalnej prowadzą zwiększony nadzór nad tym wodociągiem. Póki co nie ma żadnych uwag co do jakości tej wody.
Anna Muzyczka dodała że inspekcja sanitarna nadzoruje 13 wodociągów na terenie powiatu mieleckiego i, jak narazie, w żadnym z nich nie stwierdzono jakiegokolwiek zagrożenia.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.