MIELEC. Ognisko koronawirusa w szpitalu. Zakażeni lekarze, pielęgniarki i pacjenci

Ognisko koronawirusa pojawiło się na Oddziale Neurochirurgii Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Pozytywny wynik badań stwierdzono u 14 pielęgniarek, 3 lekarzy i 13 pacjentów.
Kilka dni temu mielecka lecznica poinformowała o wstrzymaniu zabiegów planowych na oddziałach: chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, urologii, chirurgii naczyniowej. Sytuacja ta, jak się okazało,  miała związek z pojawieniem się tam ogniska koronawirusa.

Zakażona neurochirurgia

Większość oddziałów, które były zagrożone, funkcjonują normalnie; poza neurochirurgią, która jest wyłączona z uwagi na ognisko Covid-19 – poinformował Grzegorz Burek, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu. – Zakażonych jest 14 pielęgniarek, 3 lekarzy i 13 pacjentów. Podjęto tam stosowne działania. Mam nadzieję, że to ognisko koronawirusa zostanie wygaszone.

W szpitalu ograniczenia dotyczą też oddziału zakaźnego, który nie przyjmuje pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, ale tylko ze stwierdzoną jego obecnością w organizmie. Jest to związane z tym, że oddział  przekroczył limit świadczeń, które miał wykonać u pacjentów w związku z Covid-19. Trwają starania o zwiększenie limitu. W dalszym ciągu wykonywane są operacje pilne i onkologiczne.

Do tej pory na obszarze powiatu mieleckiego koronawirus dotknął 321 osób, z których 71 wyzdrowiało, a 5 zmarło. Kwarantanną objęto 499 mieszkańców. W związku ze wzrostem zachorowań od soboty (03.10) na naszym terenie obowiązuje tzw. żółta strefa, na której obostrzenia są dużo większe.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.