Bakteria coli w wodociągu Tuszyma. Gmina Przecław bez wody pitnej

Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Mielcu poinformował dziś (18.11) o obecności bakterii grupy coli w wodociągu Tuszyma, który zaopatruje w wodę większość gminy Przecław.
 Woda z sieci Tuszyma trafia do miejscowości Przecław, Błonie, Podole, Kiełków, Zaborcze, Wylów i Łączki Brzeskie. Skażona woda może być używana tylko do prac porządkowych  i spłukiwania toalet.

Obecnie rozdawana jest woda pitna w butelkach. Przydział to 5 litrów na gospodarstwo domowe. Bez ograniczeń można ją pobierać na stacji uzdatniania wody w Tuszymie. Pocieszeniem jest, że bakterii nie wykryto w sieci wodociągowej po drugiej stronie Wisłoki, czyli w: Białym Borze, Rzemieniu i Tuszymie.
Woda pitna wydawana jest:

  • Tuszyma – Stacja Uzdatniania Wody (punkt czerpania wody)
  • Przecław – przy budynku jednostki OSP (dla Przecławia i Błoni)
  • Kiełków – przy budynku jednostki OSP (dla Kiełkowa, Zaborcza i Wylowa)
  • Łączki Brzeskie – przy budynku jednostki OSP (dla Łączek Brzeskich)
  • Podole – przy budynku jednostki OSP (dla Podola)
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.