Nowy sprzęt w „sercu” mieleckiego szpitala

Mielecki szpital w gronie najlepszych w Polsce

Centrum Sterylizacji Szpitala Specjalistycznego w Mielcu wzbogaciło się o nowoczesny sprzęt. Jego koszt to 1,4 mln zł. Całość pokrył rządowy Fundusz Przeciwdziałania Covid-19.
Centrum Sterylizacji wzbogaciło się o: dwa sterylizatory parowy i niskotemperaturowy, trzy myjnie do narzędzi i do obuwia operacyjnego, dwie zgrzewki rotacyjne i stacja uzdatniania wody.

– Bardzo się cieszę, że wspólnymi siłami udało się nam pozyskać środki finansowe i dzisiaj możemy cieszyć się nowymi urządzeniami w centralnej sterylizacji. Mam nadzieję, że zakupiony sprzęt będzie służył wszystkim pacjentom naszego szpitala, a wiem, że są to osoby z całej Polski – podkreślił mielecki poseł Fryderyk Kapinos.

Starosta Stanisław Lonczak, mówił, ze centralna sterylizacja jest kluczem do bezpieczeństwa szpitala.

– Nowy sprzęt zastąpił ponad 20-letnie urządzenia, które bardzo często ulegały awarii i zaburzały pracę – podkreślił starosta.
– Staraliśmy się sprawnie zorganizować wymianę sprzętu, aby nie zakłócić pracy Szpitala. Całość procesu wymiany sprzętu trwała trzy miesiące. Nowe urządzenia są przystosowane do sterylizacji narzędzi wykorzystywanych przy operacjach robotycznych – dodał kierownik Centralnej Sterylizacji w szpitalu, Bogusław Kołacz.
O Mielec Lokalnie 3090 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.