Czy to koniec dermatologii?
Po ponad 40 latach funkcjonowania Oddział Dermatologiczny w Szpitalu Powiatowym w Mielcu może przestać istnieć. Takie są plany starostwa. Miejsce dermatologii ma zająć zlokalizowany na tym samym piętrze Oddział Medycyny Paliatywnej.

– Pierwszym tematem, jaki będę chciał poruszyć na Radzie Społecznej szpitala, będzie to, żeby zastanowić się nad dermatologią – zapowiedział starosta Zbigniew Tymuła. – Myślę, że ten oddział nie będzie już nam potrzebny. Jest to piękne miejsce na paliację, która jest nam niezbędna. Znajduje się ona również na trzecim piętrze, przez drzwi się przechodzi. Wydaje się więc, że połączenie tych dwóch oddziałów w jeden ma sens.
Oddział dermatologiczny zajmuje się  leczeniem schorzeń skóry. Liczy w sumie 21 łóżek, posiada 4-5 osobowe sale z węzłami sanitarnymi, jedną separatkę, dwa gabinety zabiegowe, pokój do zabiegów fototerapii oraz łazienkę dla niepełnosprawnych. Mający go zastąpić Oddział Medycyny Paliatywnej może dziś przyjąć 15 pacjentów.
Sale chorych są tam dwu, trzy i pięciołóżkowe. Sprawuje się tam opiekę medyczną, psychologiczną, duchową i społeczną, nad pacjentami ze schorzeniami nie poddającymi się leczeniu. Najczęściej są to pacjenci z zaawansowaną chorobą nowotworową lub innymi schorzeniami o niekorzystnym rokowaniu. Nadrzędnym celem opieki paliatywnej jest poprawa jakości życia u jego kresu oraz wsparcie rodzin umierających osób.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.