Rzochów z tą samą radą i z tym samym szefem. Po co więc były te wybory?

Rzochów z tą samą radą i z tym samym szefem. Po co więc były te wybory?

Mieszkańcy Rzochowa wybrali nową Radę Osiedla. Na tej podstawie wyłoniono Zarząd Osiedla i przewodniczącego, którym ponownie został Mariusz Mazur (na zdjęciu).

Nową Radę Osiedla Rzochów tworzą: Cieśla Marcelina, Dudek Tadeusz, Kwarty Kinga, Lazur Marcin, Lewandowski Zbigniew, Lubera Adam, Mazur Hubert, Mazur Mariusz, Pyzikiewicz Wojciech, Smaczniak Robert, Stachowicz Mikołaj, Stasz Jerzy, Wałek Julian, Wilk Regina i Zatońska Marcelina.
Organ ten działać będzie do końca obecnej kadencji samorządu, która upływa w 2024 roku.

Wybory na osiedlu Rzochów zostały zarządzone przez Radę Miasta w Mielcu 1 grudnia 2022 roku i miały związek z odwołaniem rzochowskiego samorządu.

Stało się tak na wniosek grupy mieszkańców. Pod pismem w tej sprawie podpisało się ponad sto osób. Przedstawiciele rady osiedla oświadczyli, że ludzie ci w wielu wypadkach zostali zmanipulowani.

– Widać, że ten konflikt jest na niwie relacji międzyludzkich. Wiele spraw na osiedlu Rzochów zostało załatwionych, toczy się dalej i osiedle zmienia się z miesiąca na miesiąc. To są działania właśnie Rada Osiedla. Oni są rozgoryczeni, że jest grupa mieszkańców, którzy kierując się niejasnymi kryteriami i pobudkami, chce ich odwołać. A to obydwie strony powinny zadbać o to osiedle – komentował prezydent Jacek Wiśniewski.
Koniec końców wybory się odbyły. Zebranie, na którym wyłoniono nową radę, zarząd i przewodniczącego odbyło się w piątek (03.02). To pierwsza taka sytuacja w historii Mielca.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

4 Komentarze

  1. Niesty osoby które rozpoczęły batalię z obecną rada osiedla mają dużo na swoim sumieniu. Bardzo dobrze że mieszkańcy nie dali się wprowadzić w konflikt który skrupulatnie uknuły osoby niekoniecznie mieszkańcy tegoż osiedla. Bardzo dobrze że ówczesna rada osiedla jest też nowa rada osiedla co pokazuje iż przekazywanie nieprawdziwych plotek odbiło się w drugą stronę.
    Jestem też ciekaw czy prezes OSP który brał udział w spisku ma taz honor i odejdzie z OSP gdyż jego działania pokazały jak jest osobą mnie odpowiedzialna a zarazem jego działania odbiły się na dobrym imieniu OSP.

    • Przyczyny odwołania Rady Osiedlowej zostały szczegółowo przedstawione w Tygodniku Korso oraz skierowane zostały do Rady Miasta. Mieszkańcy , którzy podpisali się za odwołaniem w sumie 138 osób już dosyć mieli i mają rządów Mazura i pozostałych. Ciągłe kłamstwa, manipulacje i oszczerstwa poszczególnych mieszkańców Osiedla przez przewodniczącego oraz zcłonków rady były na porządku dziennym.Kto tylko z mieszkańców miał inne zdanie na temat rady to już był wrogiem i obiektem ataków. Więc mieszkańcy powiedzieli dosyć. Jednakże na wybory obrażani Rzochowianie nie przyszli. Przybyło tylko bractwo przewodniczącego , nawet nieznani ludzie, którzy dzielnie tak jak poprzednio tak i teraz wsparli byłego i obecnego przewodniczącego. Konflikt nadal istnieje. Poprzednia rada nie przeprosiła mieszkańców. Ludzie , którzy byli za odwołaniem poprzedniej- obecnej rady dosyć mieli już ośmieszania przez naszego Osiedla oraz oszustw jakie dokonali podczas głosowania za obywatelski budzetem. Szczegółowo jest to na tym portalu opisane oraz zamieszczone są zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.