Kontrowersje wokół łącznika Wojsławskiej z Korczaka

Kontrowersje wokół łącznika Wojsławskiej z Korczaka
Radny miejski, Jakub Blicharczyk

Urząd Miasta planuje budowę nowego układu komunikacyjnego w Mielcu. Chodzi o drogę, która połączy ulice Wojsławską i Janusza Korczaka. Jak się okazuje, nie brakuje kontrowersji.

Aktualnie przedsięwzięcie jest na etapie projektowania. Wiadomo, że nowa droga ma połączyć dwie ulice: Wojsławską i Janusza Korczaka. Wiemy też, że w ramach tej inwestycji ma powstać rondo.
Radny: – Brak konsultacji

Problem w tym, że mieszkańcy, których ta sprawa bezpośrednio dotyczy, w ogóle nie byli pytani o zdanie. Przynajmniej tak wynika ze słów, które na forum Rady Miasta wypowiedział radny Prawa i Sprawiedliwości,  Jakub Blicharczyk (na zdjęciu):

– W magistracie osobiście złożyłem listę podpisów około 30 osób, które prosiły o spotkanie w tej sprawie. Ci ludzie dwukrotnie próbowali się spotkać, ale ze strony urzędu, jak twierdzą, nie było woli porozumienia, chęci podjęcia jakiegokolwiek rozmowy – grzmiał Blicharczyk.

Urząd: – Jesteśmy otwarci

Monika Skowrońska Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg, Transportu i Energetyki w Urzędzie Miasta w Mielcu, jest jednak nieco innego zdania:

– Kilka tygodni projekt organizacji ruchu w tym rejonie przesłaliśmy do przewodniczącego rady osiedla. Uzgodniliśmy wówczas, że w związku z pandemią koronawirusa przekaże on tę dokumentację mieszkańcom. A jeżeli ktoś będzie miał wątpliwości lub będzie chciał się spotkać, to my jesteśmy  otwarci. Zaproponowaliśmy, że to spotkanie może odbyć się w Urzędzie Miasta.
Pan przewodniczący rady osiedla potwierdził, że tą informację wysłał do wszystkich. I do tej pory nie uzyskał żadnej informacji, że mieszkańcy widzą tam jakiś problem. Jeśli pan radny Blicharczyk ma dostęp do osób, które chcą się z nami spotkać, to bardzo proszę o wskazanie terminu. Absolutnie nie unikamy konsultacji z mieszkańcami naszego miasta – zapewniła.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.