Od marca trzy nowe poradnie specjalistyczne w Mielcu

Mieszkańcy Mielca i okolic mogą już rejestrować się do trzech nowych poradni szpitalnych, które działalność rozpoczną na początku przyszłego miesiąca. Będą one działać w budynku przychodni nr 4 przy ulicy Żeromskiego w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Są to poradnie: ginekologiczno-położnicza, dermatologiczna i okulistyki dziecięcej.

Nowością będzie Poradnia Okulistyki Dziecięcej, w której pracę podejmie Ewelina Balak, pracująca na co dzień w Klinice Okulistyki Ogólnej w Lublinie. – Pani doktor jest specjalistką z dużym doświadczeniem w pracy z wcześniakami, niemowlętami, ale również ogólnie z maluchami. Dziecko, szczególnie bardzo małe, jest pacjentem wyjątkowym. Podróż z nim jest dla rodziców i samego malucha dużym stresem, poważnym wyzwaniem, a możliwość leczenia na miejscu i u specjalisty wysokiej klasy, jest nieoceniona – mówi Magdalena Krępa, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.
Z uwagi na brak poradni dermatologicznej wielu pacjentów nie mogło zachować w ciągłości leczenia po hospitalizacji lub na miejscu podjąć terapii  – zaznacza. – Jest wiele chorób skóry, które są poważne i wymagające często długiego, żmudnego leczenia u specjalisty, które mogłoby być z powodzeniem prowadzone na miejscu, w szpitalnej poradni. Było to jednak dotąd niemożliwe. Teraz to się zmieni.

Podobne cele (utrzymanie ciągłości leczenia i zwiększenie dostępności do usług medycznych) przyświecały również podpisaniu kontraktu na szpitalną Poradnię Ginekologiczno-Położniczą. – Jest to wyjątkowy dział medycyny, który obejmuje opieką kobietę często w wyjątkowym momencie jej życia. Od dawna podnosiły się głosy mówiące o tym, że taka poradnia to konieczność. W takim mieście jak Mielec powinna być standardem. Stąd taka, a nie inna decyzja – podkreśla Józef Więcław, dyrektor szpitala.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.