Oddział Kardiologii przenosi się na piąte piętro szpitala w Mielcu [ZDJĘCIA]

Oddział Kardiologii przeniesie się na piąte piętro szpitala w Mielcu [ZDJĘCIA]

W pierwszych dniach stycznia 2023 roku na piątym piętrze budynku Szpitala Specjalistycznym w Mielcu funkcjonowanie rozpocznie Oddział Kardiologii pod zarządem Grupy American Heart of Poland. W piątek (30.12) uroczyście oddano do użytku zmodernizowaną siedzibę jednostki.

Pomieszczenia, w których swoje miejsce znajdzie Oddział Kardiologii, przeszły generalny remont.
Są tam między innymi sale chorych o łącznej liczbie 15 łóżek, gdzie będzie się odbywać diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia. Jest Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, który mieści dziewięć w pełni monitorowanych stanowisk.

Znalazło się też miejsce dla Pracowni Hemodynamiki z zainstalowanym nowym angiografem, w której wykonywane będą zabiegi kardiologii inwazyjnej

Dzięki modernizacji zwiększono również liczba łóżek w Intensywnym Nadzorze Kardiologicznym, gdzie są pacjenci w ciężkim stanie, często zagrożenia życia.

– To pozwoli na leczenie głównie pacjentów z zawałem serca, ale także z niewydolnością serca, którzy wymagają leczenia w warunkach wzmożonego nadzoru.  Daje to możliwość specjalistycznej opieki nad chorymi w cięższym stanie –  mówił Paweł Kaźmierczak, członek zarządu Grupy American Heart of Poland.
Obecnie Oddział Kardiologii mieści się na pierwszym piętrze, a Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego – na parterze budynku szpitala.

Obie te jednostki zostaną przeniesione na piąte piętro w pierwszych dniach stycznia 2023 roku. Wcześniej grupa zawarła z powiatem umowę najmu tam powierzchni blisko 670 metrów kwadratowych

– Taka reorganizacja spowoduje, że cała opieka nad pacjentami z chorobami układu krążenia odbywać się będzie na jednej kondygnacji, co znacznie poprawi komfort pobytu pacjentów. Warto dodać, że wszystkie sale chorych posiadają własne węzły sanitarne – zaznaczył Marcin Bruszewski, członek zarządu, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju American Heart of Poland.
Grupa w ramach edukacji i profilaktyki chorób cywilizacyjnych planuje zorganizowanie Klubu Pacjenta. Chodzi o cykl bezpłatnych spotkań dla pacjentów, którzy mają problemy kardiologiczne lub też chcieliby po prostu zgłębić temat profilaktyki.

Oddział Kardiologiczny w Mielcu jest jednym z 24 ośrodków medycznych w kraju, zarządzanych przez grupę American Heart of Poland. W tym gronie są też szpitale w Katowicach i Drawsku Pomorskim.

Oddział Kardiologii przenosi się na piąte piętro szpitala w Mielcu [ZDJĘCIA]
Oddział Kardiologii przenosi się na piąte piętro szpitala w Mielcu [ZDJĘCIA]
Oddział Kardiologii przenosi się na piąte piętro szpitala w Mielcu [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Powiat Mielecki
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.