Koronawirus w Mielcu?

Media poinformowały dziś (27.02) o pierwszym w Polsce zarażeniu koronawirusem. Na oddział zakaźny mieleckiego szpitala trafił mężczyzna, którego podejrzewano o to samo…

Obecnie na świecie wirusem tym zarażonych jest 82 tysiące osób, 2 600 w wyniku tego zmarło. Największe skupiska chorych występują w: Chinach, Korei Południowej oraz Włoszech. W Europie zarażenia wystąpiły m.in.: w: Estonii, Macedonii, Danii, Norwegii, Gruzji, Grecji oraz Rosji.

W Polsce najprawdopodobniej też. Chodzi o 25-letnią kobietę, która trafiła do łódzkiego szpitala. Miała ona objawy grypowe z silnymi dusznościami. Przyjmowała antybiotyki. Do Polski z Tajlandii przyleciała w miniony sobotę. Wykonany test potwierdził, że jest zarażona koronawirusem.

O to samo podejrzewano mężczyznę, który trafił ma oddział zakaźny Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Pacjent niedawno wrócił z Włoch. Jak dziś wykazały badania, pacjent ma tylko grypę.
Koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, czyli poprzez kaszel, kichanie oraz podczas mówienia. Dlatego należy zachowywać bezpieczną odległość (metr) podczas rozmowy jednej osoby od drugiej, dbać o higienę osobistą (dokładne mycie rąk) oraz unikać dużych skupisk ludzi.

Pośrednio możemy zarazić się poprzez dotykanie powierzchni płaskich, na których są wydzieliny lub wydaliny chorego. Maseczki przeciwwirusowe nosić powinny przede wszystkim osoby chore.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.