Mowa nienawiści na sesjach Rady Miasta? Z taką tezą nie zgadzają się radni PiS
Rada Miasta pracuje nad kodeksem etycznym, którym mają kierować się w pracy samorządowej. Jak tłumaczy pomysłodawca dokumentu, radny Zdzisław Nowakowski, inicjatywa ta jest odpowiedzią na śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i brutalizację mieleckiej debaty.

Kodeks etyczny Rady Miejskiej nie jest rzeczą nową. Powstał w 2005 r. Dokument ten z czasem jednak został zapomniany. Jego reaktywacji chce radny Zdzisław Nowakowski.
Chciałbym zgłosić bardzo konkretny zapis mówiący, że „w debacie publicznej radny wyraża swoje zdanie w sposób merytoryczny i rzeczowy, koncentrując swoją uwagę na problemie i sposobie jego rozwiązania z poszanowaniem poglądów innych” – oświadczył Zdzisław Nowakowski, apelując o powołanie zespołu, składającego się z przedstawicieli klubów radnych, który przeanalizowałby kodeks etyczny, ocenił czy jego zapisy są nadal aktualne i czy należy je zmodyfikować lub wprowadzić nowe.
Pomysł poparł prezydent Jacek Wiśniewski, który – jak twierdzi – bywa atakowany przez opozycję w sposób nieuczciwy. Z taką tezą nie zgadzają się  radni PiS: – Nie zauważyłem na naszych sesjach żadnego argumentu, który mógłby świadczyć o naruszaniu zasad etyki – przekonywał Marian Kokoszka.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.