Mieleckie śmigłowce Black Hawk zasilą polskie siły specjalne [ZDJĘCIA]

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, oświadczył dziś (10.10) w Polskich Zakładach Lotniczych Mielcu, że produkowane tam śmigłowce Black Hawk wzmocnią siły specjalne.

Oprócz szefa MON, mieleckie zakłady odwiedziła również premier Beata Szydło. Wizyta rozpoczęła się tuż przed południem. Rządowi decydenci spotkali się z pracownikami i zarządem zakładów, a także zwiedził tamtejsze Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych.

Beata Szydło nie szczędziła ciepłych słów pod adresem mieleckich zakładów: – Właśnie tu jest dobry przykład tego, że inwestor zagraniczny potrafił stworzyć takie warunki, aby firma mogła się rozwijać – przekonywała premier, odnosząc się do amerykańskiej firmy Sikorsky, która ponad 9 lat temu kupiła PZL. – Dzięki temu dziś mieleckie zakłady są chlubą Polski – dodała.

W podobnym tonie wypowiadał się szef MON, składając przy tym konkretną obietnicę: – Z tyłu za mną stoi egzemplarz Black Hawk’a. Już niedługo, mam nadzieję, takimi śmigłowcami będą latały polskie siły specjalne – zapowiedział. – Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się rozmowy, aby w tym roku pierwsze śmigłowce z Mielca zostały dostarczone polskim siłom specjalnym.

Fot.: MON
Fot.: MON
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.