Nie żyje Józef Grzesik. Był ikoną mieleckiej „Solidarności”

Nie żyje Józef Grzesik. Był ikoną mieleckiej "Solidarności"

Zmarł Józef Grzesik, wieloletni przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu, były radny miejski. Miał 60 lat.

Józef Grzesik urodził się 20 czerwca 1961 roku w Bratkowicach. Do Mielca przybył w 1979 r., gdzie dwa lata później ukończył Technikum Mechanicznego. Należał do Związku Harcerstwa Polskiego.

W latach 1976-82 trenował biegi średnie kolejno w klubach: Resovia Rzeszów, Stal Mielec i LKS Tęcza Mielec. Zdobył mistrzostwo województwa rzeszowskiego w biegach przełajowych juniorów.
Po maturze zatrudnił się w WSK „PZL-Mielec” jako spawacz. Do NSZZ „Solidarność” zapisał się w 1981 r. W 1998 r. wybrany został przewodniczącym Komisji Zakładowej „Solidarności” Zakładu Lotniczego, a po upadłości tegoż zakładu i powstaniu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu – przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej „Solidarności” PZL.

Był też członkiem Zarządu Regionu „Solidarności” w Rzeszowie (od 1995 r.). W latach 1998-2002 pełnił mandat radnego miejskiego. O jego śmierci poinformował dziś NSZZ “Solidarność”
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.