Rekordowy kontrakt na śmigłowce Black Hawk z Mielca

Katastrofa Black Hawk z Mielca. Zginęło sześć osób

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu podpisały kontrakt z Departamentem Obrony Narodowej Filipin na 32 wielozadaniowe śmigłowce S-70i Black Hawk. Jest to największe pojedyncze zamówienie na „Czarne Jastrzębie” od chwili ich produkcji nad Wisłoką.

Kontrakt podpisano we wtorek (22 .02) w siedzibie filipińskiego resortu obrony narodowej. Na mocy tego dokumentu 32 śmigłowce Black Hawk z Mielca wzmocnią tamtejsze siły powietrzne do 2026 roku.
Maszyny mają służyć w misjach poszukiwawczo-ratowniczych, pomocy humanitarnej i niesienia pomocy w przypadku katastrof oraz transportu wojsk w całym kraju. Każdy mielecki Black Hawk będzie miał: radar pogodowy, mapę cyfrową, fotele dla żołnierzy w kabinie oraz hak ładunkowy. Piloci i obsługa naziemna przejdą szkolenie zarówno w USA, jak i na Filipinach.

– Nasi polscy pracownicy zobowiązali się do zbudowania i dostarczenia kolejnej floty 32. śmigłowców Black Hawk zgodnie z harmonogramem. Jestem przekonany, że te wielozadaniowe statki powietrzne będą chronić i ratować życie, służąc Filipinom przez dziesięciolecia – powiedział Janusz Zakręcki, prezes i dyrektor naczelny PZL Mielec.

„Filipiński kontrakt” to największe pojedyncze zamówienie na śmigłowce S-70i Black Hawk z PZL Mielec. Kontrakt podpisano w niecałe dwa miesiące po tym, jak zakłady znad Wisłoki zakończyły dostawy 16 śmigłowców S-70i dla 205.  Skrzydła Śmigłowców Taktycznych Filipińskich Sił Powietrznych.
Rekordowy kontrakt na śmigłowce Black Hawk z Mielca
Moment podpisania kontraktu. Zdjęcie: PZL Mielec.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.