„Mieszkanie Plus” to za mało? Miasto przymierza się do swego programu?

Podczas gdy Mielec żyje rządowym projektem „Mieszkania Plus”, w mediach pojawiła się informacja, jakoby miasto rozpoczęło działania związane z uruchomieniem własnego programu mieszkaniowego. Chodziłoby o wykup mieszkań od deweloperów i wynajmowania go mieszkańcom, którzy płaciliby tańszy czynsz. Miałoby to zachęcić głównie absolwentów politechnik do osiedlania się w Mielcu.
Wiceprezydent Tadeusz Siemek naciskany przez radnego Jakuba Blicharczyka, przyznał, że coś jest na rzeczy, ale wyjaśnia też, że informacje na ten temat są trochę na wyrost: – Zrobiliśmy rozeznanie rynku. Sprawdzaliśmy ile kosztują mieszkania u mieleckich deweloperów. I wszystko na ten temat – zaznacza.
Przypomnijmy, że budynki wielorodzinne w ramach programu „Mieszkanie Plus” mają powstać na ponad dwuhektarowej miejskiej działce, w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Witosa. Planowane jest tam powstanie 200-230 lokali o pow. 30-70 metrów kwadratowych każde.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.