Mielec w żałobieW związku ze śmiercią prezydenta Daniela Kozdęby władze miasta ogłosiły dziś (02.03) żałobę na terenie całego Mielca, która potrwa do niedzieli (04.03). W sobotę zaś o godz. 11. w kościele pw. Ducha Św. w Mielcu odbędzie się pogrzeb prezydenta. Na znak żałoby na budynkach magistratu i jego jednostek organizacyjnych opuszczone zostały flagi do połowy masztu lub umieszczono flagi z kirem.
W związku z żałobą odwołano miejskie imprezy o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym. Magistrat apeluje do stowarzyszeń i mieszkańców o zaniechanie organizowania w tych dniach imprez publicznych o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym i sportowym.
Dziś również Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu stwierdził wygaśnięcie mandatu prezydenta Kozdęby. Jest to równoznaczne z odwołaniem jego zastępców: Jana Myśliwca i Tadeusza Siemka. Do czasu objęcia obowiązków prezydenta Mielca przez osobę wyznaczoną przez Prezesa Rady Ministrów, upoważnienia do podejmowania decyzji w kwestiach formalno – prawnych oraz finansowo – księgowych posiadają sekretarz Monika Szczodry, skarbnik Barbara Wójcik i naczelnicy Wydziałów Urzędu Miejskiego.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.