Głośno o mieleckim „Mieszkaniu+”
W ostatnim czasie w mediach znowu zaistniał temat budowy bloków w Mielcu w ramach rządowego programu „Mieszkanie+”. Znów chodzi o horrendalnie wysokie ceny wynajmu takiego lokalu. Głos w tej sprawie na łamach prasy zabrał Jakub Cena, wiceprzewodniczący Rady Miasta.
– Uchwałę w sprawie „Mieszkania+” jako radni podjęliśmy w ubiegłym roku i od tego czasu zapadła cisza. Aż w końcu zacząłem ironicznie dopytywać, czy w ogóle jesteśmy w tym programie – mówił Jakub Cena. – Cieszę się, że coś się tutaj dzieje, tylko że pojawił się komunikat, że cena wynajmu takiego mieszkania może wynieść nawet 1650 zł plus 500 zł opłaty eksploatacyjnej.
– Chciałbym zadeklarować, że jako radni PiS mamy stosowne przełożenie w Sejmie i możemy pomóc w negocjacji warunków realizacji „Mieszkania+” w Mielcu – zaznacza. – Zresztą już rozmawialiśmy o tym z posłami. Koszty wynajmu lokali niekoniecznie muszą być aż tak duże. Na budowę hali sportowej udało nam się pozyskać 17 mln zł. Również w przypadku „Mieszkania+” możemy pomóc władzom miasta.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.