Oddadzą cześć Niezłomnym
W niedzielę (04.03) Mielec, jak co roku, upamiętni Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Wszystko o godz. 11 rozpocznie msza św. z ceremoniałem wojskowym w Bazylice Mniejszej Św. Mateusza.

Następnie uformuje się kolumna marszowa. Utworzą ją: poczty sztandarowe, grupy rekonstrukcji historycznych, pojazdy wojskowe z epoki, oddział Obrony Terytorialnej, Jednostka Strzelecka z  Mielca,  harcerze, Mielecka Orkiestra Dęta oraz  mieszkańcy. Marsz przejdzie ulicami Kościuszki, przez Rynek, ul. Kilińskiego i Al. Niepodległości. W tym czasie odbędzie się złożenie kwiatów przy pomniku AK obok Cmentarza Parafialnego i nadanie wiaduktowi na Al. Niepodległości im. marszałka Józefa Piłsudskiego. O godz. 13.30 spod stacji BP na wysokości Pomnika AK wystartują uczestnicy biegu „Tropem Wilczym”.
Finał wydarzenia tradycyjnie odbędzie się na Plac AK. Od godz. O godz. 14.35 zaplanowano tam: koncert pieśni patriotycznych, część artystyczną oraz  uroczysty Apel Poległych w którym wezmą udział m.in. rodziny Żołnierzy Niezłomnych. Na zakończenie odbędzie się poczęstunek z kuchni polowej.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Mielcu

W nadchodzący weekend Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczczą też mieszkańcy Mielca…

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów na 1 marca 2018

 
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.