Kierowniczka ośrodka zdrowia „wypłaciła sobie” ponad 600 tysięcy złotych
Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postawiła Beacie Z., byłej kierowniczce Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowej, w powiecie mieleckim, zarzuty dotyczące wyrządzenie w mieniu tej placówki znacznej szkody w łącznej kwocie 627 122 zł.

Na podstawie zebranego materiału ustalono, że od 1 stycznia 2002 r. do 31 maja 2015 r. kierowniczka przyznawała sobie nienależne składniki wynagrodzenia zawierające świadczenia dodatkowe, w tym premię uznaniową, nagrodę okolicznościową, nagrodę roczną z wypracowanego zysku, ryczałt z tytułu korzystania z auta prywatnego, czy dodatek stażowy. Działając w ten sposób, zdaniem śledczych, Beata Z. miała przywłaszczyć powierzone jej do dysponowania mienie znacznej wartości.
Z popełnienia zarzucanego przestępstwa podejrzana uczyniła sobie stałe źródło dochodu, co wpływa na wyższy wymiar grożącej jej kary. Beata Z. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia sprzeczne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.
Prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości  250 tys. zł, a także zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.