Dają pieniądze na wymianę pieca

Jeszcze tylko w środę (22.11) mielczanie mogą składać wnioski o miejską dotację na modernizację pieców. Do wzięcia jest nawet cztery tysiące złotych. O przyznaniu dotacji decyduje data zgłoszenia, a kwota na ten cel jest niewielka. Stąd przed siedzibą Urzędu Miasta ustawia się sznur mieszkańców.
– Mimo niewielkiej promocji programu, ludzie ustawiają się w kolejce już od godziny 5 rano. Pierwszego dnia zgłosiło się do urzędu ok. 35 osób. To daje nam do myślenia i wskazuje, że należy zwiększyć środki na ten cel w przyszłym roku – mówi wiceprzewodniczący Rady Miasta, Jakub Cena.W tym roku na dotacje trafi 40 tysięcy złotych. Pieniądze można otrzymać na nowe źródło ogrzewania (do 4 tys. zł) lub urządzenie dopalające dym w kotłach na paliwo stałe (maks. 1 tys. zł).
Celem programu jest walka ze smogiem, który – szczególnie w sezonie grzewczym – jest zmorą Mielca. Ludzie świadomie lub nieświadomie podtruwają siebie i swoich sąsiadów, paląc w piecach byle czym. Swoje robią też stare kotły grzewcze, które emitują do powietrza trujące substancje.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.