Prezydent nie zgodził się na uczczenie śp. Jana Olszewskiego przed magistratem
W całym kraju trwa zarządzona przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę żałoba narodowa po byłym premierze Janie Olszewskim, który zmarł 7 lutego po długiej i ciężkiej walce z chorobą w wieku 88 lat. W przeszłości był obrońcą w procesach politycznych, był doradcą prezydentów Lecha Wałęsy i Lecha Kaczyńskiego. W 1991 r. został premierem. Jego gabinet został odwołany w czerwcu 1992 r.

Hołd zmarłemu premierowi oddaje również Mielec. W sobotę (16.02) o godzinie 8 w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiona zostanie msza św. Następnie ok. godz. 9 nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości, zlokalizowanym za pomnikiem Wolności.
Szef klubu radnych miejskich PiS, Fryderyk Kapinos zwrócił się do prezydenta Jacka Wiśniewskiego z prośbą o wystawienie księgi kondolencyjnej, jak też wydzielenie godnego miejsca przed budynkiem magistratu celem oddania hołdu i czci śp. Janowi Olszewskiemu. Prezydent nie wyraził jednak na to zgody. W treści jego pisemnej odpowiedzi w tej sprawie czytamy m.in.:
Mając na uwadze uhonorowanie znamienitych zasług dla wolności i suwerenności Polski śp. Jana Olszewskiego zasadnym jest oddanie mu hołdu i czci przed Obeliskiem Niepodległości na terenie Parku Stulecia Harcerstwa. W holu Samorządowego Centrum Kultury zostanie wystawiona księga kondolencyjna umożliwiająca mieszkańcom dokonania wpisu. Pod rozwagę pozostawia się możliwość wystawienia księgi kondolencyjnej w wyznaczonym miejscu obok Obelisku Niepodległościowego„.

Z wielkim zaskoczeniem przyjęliśmy taką odpowiedź, która pozbawiona jest refleksji nad osobami, które po mszy św. chciałby uczestniczyć w dalej części uroczystości – komentuje radny PiS, Jakub Cena.
Internauci przypominają, że po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, Wiśniewski wydzielił mu godne miejsce przed budynkiem urzędu, gdzie m.in. zapalono symboliczne znicze.O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.