Budowa hali widowiskowo-sportowej w Mielcu jest niby zakończona, ale nie można z niej skorzystać. Stan ten trwa od miesięcy i wzbudza ogromne kontrowersje. W ostatnim czasie pojawiły się jednak informacje, które mogą napawać optymizmem.
Za zaistniałą sytuację Urząd Miasta w Mielcu obwinia budowniczych hali sportowej, wskazując na liczne niedociągnięcia. Wykonawca nie pozostaje urzędnikom dłużny, strasząc ich sądem.
Kiedy hala w Mielcu?
W czwartek (13.04) radni miejscy spotkali się na terenie hali sportowej, aby z bliska ocenić postęp prac zmierzających do rozpoczęcia procedury odbiorowej.
Powiadomiono ich między innymi, że wykonawca zamontował panele akustyczne w części basenowej i w sali treningowej. Prace te zakończyły się wykonaniem wymaganych pomiarów kontrolnych sprawdzających czas pogłosu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czeka teraz na raport z tych badań.
Radni mieli także okazję zapoznać się z zadeklarowanymi przez wykonawcę i częściowo już wykonanymi pracami w zakresie robót elektrycznych.
Uszczelniono także kanały technologiczne w których gromadziła się woda, a w piątek (14.04) przystąpiono do wykonania nastaw i regulacji w stacji Trafo.
Jeżeli wszystkie planowane próby zakończą się wynikiem pozytywnym, to już w maju będzie się mogła rozpocząć procedura odbiorowa.
W czwartek (13.04) upłynął termin w zakresie dostawy i montażu systemu pomiaru czasu na części basenowej hali. Wykonawca, mimo wcześniejszych deklaracji, nie zrealizował tego zadania.
To jednak umożliwia miastu wybór wykonawcy zastępczego. Termin składania ofert w przetargu na dostawę wyposażenia hali minie 2 maja.
Rządowe miliony
Magistrat na ten cel otrzymał prawie 5 mln zł rządowej dotacji. Pieniądze te trafią na zakup: wykładzin mobilnych do piłki ręcznej i siatkówki, plansz do szermierki, wyposażenia boisk do badmintona, odkurzaczy basenowych, szorowarki do parkietu, sprzętu audio-wideo do sali konferencyjnej, mebli, wyposażenia siłowni oraz sceny, czy telebimu.
Budowa hali widowiskowo-sportowej to największa inwestycja w Mielcu ostatnich dekad. Roboty pochłonęły już ponad 150 mln zł. Obiekt składa się z kilku części. W jednej z nich są pływalnie, w tym basen sportowy z ośmioma torami i widownią.
Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia będzie miejscem rekreacji.
W części treningowej hali znajduje się boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki czy badmintona. Główna arena hali dedykuje się dyscyplinom zespołowym. W jej otoczeniu znajdują się: szatnie, sala konferencyjna oraz sala rozgrzewkowa.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis