Co z halą sportową w Mielcu? Pojawiło się światełko w tunelu [ZDJĘCIA]

Budowa hali sportowej zakończyć się za rok? [ZDJĘCIA]

Budowa hali widowiskowo-sportowej w Mielcu jest niby zakończona, ale nie można z niej skorzystać. Stan ten trwa od miesięcy i wzbudza ogromne kontrowersje. W ostatnim czasie pojawiły się jednak informacje, które mogą napawać optymizmem.

Za zaistniałą sytuację Urząd Miasta w Mielcu obwinia budowniczych hali sportowej, wskazując na liczne niedociągnięcia. Wykonawca nie pozostaje urzędnikom dłużny, strasząc ich sądem.
Kiedy hala w Mielcu?

W czwartek (13.04) radni miejscy spotkali się na terenie hali sportowej, aby z bliska ocenić postęp prac zmierzających do rozpoczęcia procedury odbiorowej.

Powiadomiono ich między innymi, że wykonawca zamontował panele akustyczne w części basenowej i w sali treningowej. Prace te zakończyły się wykonaniem wymaganych pomiarów kontrolnych sprawdzających czas pogłosu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czeka teraz na raport z tych badań.

Radni mieli także okazję zapoznać się z zadeklarowanymi przez wykonawcę i częściowo już wykonanymi pracami w  zakresie robót elektrycznych.
Uszczelniono także kanały technologiczne w których gromadziła się woda, a w piątek (14.04) przystąpiono do wykonania nastaw i regulacji w stacji Trafo.

Jeżeli wszystkie planowane próby zakończą się wynikiem pozytywnym,  to już w maju będzie się mogła rozpocząć procedura odbiorowa.

W czwartek (13.04) upłynął termin  w zakresie dostawy i montażu systemu pomiaru czasu na części basenowej hali. Wykonawca, mimo wcześniejszych deklaracji, nie zrealizował tego zadania.

To jednak umożliwia miastu wybór wykonawcy zastępczego. Termin składania ofert w przetargu na dostawę wyposażenia hali minie 2 maja.
Rządowe miliony

Magistrat na ten cel otrzymał prawie 5 mln zł rządowej dotacji. Pieniądze te trafią na zakup: wykładzin mobilnych do piłki ręcznej i siatkówki, plansz do szermierki, wyposażenia boisk do badmintona, odkurzaczy basenowych, szorowarki do parkietu, sprzętu audio-wideo do sali konferencyjnej, mebli, wyposażenia siłowni oraz sceny, czy telebimu.

Budowa hali widowiskowo-sportowej to największa inwestycja w Mielcu ostatnich dekad. Roboty pochłonęły już ponad 150 mln zł. Obiekt składa się z kilku części. W jednej z nich są pływalnie, w tym basen sportowy z ośmioma torami i widownią.

Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia będzie miejscem rekreacji.
W części treningowej hali znajduje się boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki czy badmintona. Główna arena hali dedykuje się dyscyplinom zespołowym. W jej otoczeniu znajdują się: szatnie, sala konferencyjna oraz sala rozgrzewkowa.

O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.