Przed nami spotkanie w sprawie przyszłości Stawów Cyranowskich

Burza wokół Stawów Cyranowskich. "Nie chcemy tam betonu i kostki brukowej"
Zdjęcie: Dzikie Stawy Cyranowskie

Urząd Miasta zaprasza na  otwarte spotkanie z mielczanami w sprawie przyszłości Stawów Cyranowskich. Planowana rewitalizacja tego miejsca wzbudza duże kontrowersje.

Stawy Cyranowskie, czyli obszar o powierzchni 82 hektarów przy ulicy Partyzantów, miasto przejęło od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
W planach jest budowa tam: ścieżek rowerowych, wieży obserwacyjnej i wiaty edukacyjnej, pomostów i przystani dla sprzętu wodnego. Ma tam być miejsce na usługi związane ze sportem i gastronomią.

Tymczasem do magistratu trafiła petycja z podpisami ponad 600 przeciwników rewitalizacji stawów:

– Jesteśmy przeciwni błędnym inwestycjom, które w swoich założeniach polegają na wycince hektarów drzew, wybetonowaniu sporego obszaru oraz położeniu kilometrów kostki brukowej, wszystko w imię źle rozumianej „rewitalizacji”. Wnioskujemy o przeprowadzenie prawdziwych konsultacji społecznych, których, niestety, zabrakło – czytamy w petycji mielczan.
Wątpliwości co do zakresu inwestycji ma również Magdalena Weryńska Zarzecka, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Rady Miasta:

– Zgadzamy się, że warto trochę ucywilizować to miejsce w formie: toalety; wiaty, w której można byłoby się schronić przed deszczem czy śniegiem; stojaków dla rowerzystów, oraz parkingu wysypanego jakimiś kamieniami. Ale właściwie na tym powinna zakończyć się inwestycje w tym terenie – uważa szefowa komisji środowiska.

Pod presją społeczną urzędnicy unieważnili postępowanie w sprawie przetargu na dokumentację dotyczącą rewitalizacji Stawów Cyranowskich.
Teraz magistrat zaprasza na spotkanie w tej sprawie. Odbędzie się ono już w środę (19.04), o godzinie 16.30 w sali Jana Pawła II w Urzędzie Miasta.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.