Zmarł ceniony lekarz mieleckiej neurochirurgii

Dziś (20.12) w nocy w Kliszowie doszło do tragedii. Samochód najechał na leżącego na jezdni 37-letniego pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Szpital Specjalistyczny w Mielcu poinformował dziś o śmierci Jacka Gamrota, znanego i cenionego lekarza specjalistę,  który był współtwórcą Oddziału Neurochirurgii.
Na przełomie 2007-08 roku dyrekcja szpitala zdecydowała się na powołanie w Mielcu Oddziału Neurochirurgii. Było to wydarzenie bez precedensu, bowiem w kontekście miasta powiatowego nikt wcześniej tego nie rozważał. Szpital pod względem wyposażenia, rozwoju i liczby specjalistów zrobił jednak wrażenie na Jacku Gamrocie.

– Kiedy przyjechałem tu i zobaczyłem jak szpital wygląda, jaki ma sprzęt, zadecydowałem, że chcę tu pracować – opowiadał w 2008 roku.

Podkreślał, że dzięki wysiłkowi wielu ludzi, w tym całego personelu pod ordynaturą Wacława Pokrywki, ruszył oddział pełnoprofilowy. Od razu mógł zajmować się nie tylko traumatologią, ale i szerokim zakresem zadań w obrębie neurochirurgii.

Były to historyczne dla szpitala chwile, których wagę docenili pacjenci. Jako drugi odział po rzeszowskim w regionie, mógł przyjmować pacjentów z całego województwa. To oznaczało wzrost dostępności do leczenia neurochirurgicznego w tej części Polski.
– Ubolewamy, że przedwcześnie straciliśmy Lekarza, który miał jeszcze wiele planów i dużo dobrego do zrobienia dla swoich pacjentów. Łączymy się z bólu z bliskimi, składając im najszczersze kondolencje – przekazuje dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Zmarł ceniony lekarz mieleckiej neurochirurgii


Zmarł ceniony lekarz mieleckiej neurochirurgii


 
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.