Zbadają wodę na strefie
Będzie monitoring wód powierzchniowych w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W planach jest także badanie jakości gleb. Monitoring wód obejmie 5 punktów: Trześń Małą, Potok Rów, Kanał Chorzelowski, Kanał Jaślańsko-Chorzelowski oraz Rów Leśny.

Analiza wykonywana będzie raz w miesiącu, od lipca do grudnia br. Realizacją badań zajmie się Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego z Lędzin, które wygrało drugi z ogłoszonych przetargów – w pierwszym do starostwa nie wpłynęły żadne oferty od potencjalnych wykonawców.
Badania są formalnością, bo jakość cieków wodnych jest tragiczna. Widać to po postępującej eutrofizacji, czyli po glonach, porostach i zamierającym życiu. Jest to efekt ścieków, zanieczyszczeń przemysłowych i innych. Kiedyś były tam nawet ryby i inne stworzenia, dziś – nie ma nic.
– Przygotowany został również przetarg na wykonanie badań jakości gleb w otoczeniu strefy – dopowiada starosta Zbigniew Tymuła. – Badania odbędą się w sierpniu i wrześniu.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.