Burza wokół wydatków na promocję powiatu. „Nie stać nas na to”

W budżecie powiatu znalazło się 385 tysięcy złotych na promocję, w tym na patronaty starosty. Wydatki te krytykuje szef klubu radnych powiatowych PiS, Zbigniew Tymuła.
Jeżeli ma się pieniądze, to się je rozdaje – mówił Tymuła. – Ja w pierwszym roku urzędowania na stanowisku starosty szukałem oszczędności w każdym miejscu Dzisiaj nie stać nas na tak wysokie patronaty. Dlatego proponujemy ściągnąć z tej puli 100 tys. zł i przeznaczyć na rowy melioracyjne.

Starosta Stanisław Lonczak tłumaczył, że w pierwotnej wersji budżetu na promocję było 420 tys. zł, ale Zarząd Powiatu zdecydował się na obniżenie tej kwoty o 10 procent. Na kolejne cięcie się nie zgodził.

To nie pierwszy raz, kiedy wydatki na promocję powiatu wzbudzają kontrowersje. Dwa lata temu, kiedy role były odwrócone, Zbigniew Tymuła (na zdjęciu), który był starostą, bronił 450 tysięcy zł na promocję, ówczesna opozycja, dziś powiatowa władza, nie szczędziła słów krytyki pod jego adresem.
Czytaj również

Koniec z propagandą w starostwie? Tak zapowiada członek Zarządu Powiatu
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.