Zamieszki na tle rasowym na ulicach… Mielca [WIDEO]

Zamieszki na tle rasowym na ulicach... Mielca [WIDEO]

W pewnym momencie w Miasteczku Młodego Robotnika zgromadził się tłum Romów. Niektórzy z nich byli uzbrojeni w pałki i kije. Dążyli do konfrontacji. Wcześniej internet obiegło wideo, na którym widzimy, jak samochód celowo wjeżdża w grupę mężczyzn…

Genezę zamieszek należy szukać w zdarzeniu sprzed ponad trzech tygodni. Wówczas to w Parku Leśnym, na Górce Cyranowskiej, do 16-letniego chłopaka miał podejść nastolatek narodowości romskiej i uderzyć go w twarz, łamiąc mu dwa zęby.
Sytuacja została zarejestrowana przez monitoring, dzięki temu napastnik został ustalony, a sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego. Wkrótce potem na terenie miasta pojawiły się antyromskie napisy: „Cygańskie nieroby, wstęp wzbroniony”, „Cygan cwaniakuje i w barakach się bunkruje” i inne.

Rasistowskie napisy na terenie Mielca

Wczoraj (27.06) wieczorem mieliśmy część dalszą. W Miasteczku Młodego Robotnika, gdzie jest największe skupisko Romów, szykowała się  konfrontacja.

Na osiedlu zgromadził się tłum mężczyzn. Mieli w rękach maczugi, pałki i kije. Wcześniej internet obiegło wideo, na którym widzimy, jak samochód celowo wjeżdża w grupę młodych mężczyzn. Za kierownicą miał siedzieć mielczanin narodowości romskiej.

Szybka i skuteczna interwencja policji, do której doszło około godziny 19:45, uniemożliwiła konfrontację dwóch grup zwaśnionych mielczan.

Naprzeciw Romom stanęli wyposażeni w gaz i broń gładkolufową mundurowi i nie pozwolili im opuścić osiedla. Podobne działania policjanci podjęli na osiedlu przy ulicy Inwestorów, które także zamieszkują osoby narodowości romskiej.
– Sytuację udało się opanować. Funkcjonariusze legitymowali osoby, które mogły uczestniczyć w tym zajściu. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci gromadzą materiał dowodowy, zabezpieczają nagrania i docierają do świadków. Postępowanie to ma wyjaśnić, czy doszło do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych – informuje Urszula Chmura, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.