Katastrofa Black Hawk’a z Mielca. Zginęło sześć osób

Katastrofa Black Hawk z Mielca. Zginęło sześć osób

Na Filipinach rozbił się śmigłowiec S-70i Black Hawk, który wyprodukowano w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Zginęło co najmniej sześć osób.

Oświadczenie w tej sprawie pojawiło się w czwartek (24.06). Na razie nieznane są przyczyny tragedii.
Według oficera prasowego filipińskich sił powietrznych, śmigłowiec Black Hawk rozbił się z nieznanych przyczyn podczas nocnego lotu szkoleniowego. Wrak maszyny znaleziono kilka kilometrów od bazy lotniczej w Capas.

W szczątkach nie znaleziono żadnych ocalałych po katastrofie. Nieoficjalnie wiadomo, że zginęło co najmniej sześciu żołnierzy. Pozostałe śmigłowce uziemiono do czasu zakończenia śledztwa.

Zarząd PZL Mielec wydał w tej sprawie oświadczenie:

„Jesteśmy głęboko zasmuceni i składamy kondolencje wszystkim osobom dotkniętym tą tragedią. Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem. Jesteśmy gotowi wspierać Siły Powietrzne Filipin i organy dochodzeniowe podczas procesu badania wypadku”.
Filipińczycy zamówili w PZL Mielec 16 maszyn S-70i Black Hawk, z których pierwsza transza została dostarczona 9 listopada 2020 roku. Ostatnia ma dotrzeć do końca tego roku. Śmigłowce mają zastąpić wysłużone maszyny Bell UH-1D i H Iroquios.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.