Zamiast Mielca będzie Kronobyl? Radny: – Były takie wnioski mieszkańców
Kilka dni temu ktoś zmienił napis na tablicach przy wszystkich wjazdach do miasta z „Mielec” na „Kronobyl”. Nazwa ta w sposób oczywisty nawiązuje do: firmy Kronospanu i Czarnobylu – miasta, w którym ponad 30 lat temu doszło do wyniku wybuchu elektrowni atomowej i katastrofy ekologicznej.
„Zmiana nazwy miasta” robi furorę w Internecie.  Tymczasem sprawcom tej zabawnej akcji grozi kara. Kodeks wykroczeń mówi, że „kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.
Radny Jakub Blicharczyk przyznaje, że spodziewał się tego typu akcji: – Od pewnego czasu mieszkańcy pół żartem, pół serio wnioskowali do mnie o zmianę nazwy Mielca na Kronobyl, sugerując jednoznacznie, kto jest odpowiedzialny za utratę ich zdrowia – zaznacza. – Niby Kronospan zapewnia, że po modernizacji zakładu, która ma zakończyć się w tym roku, będzie wszystko dobrze. Zobaczymy…
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.