Radny chce buspasów w Mielcu

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?
Jest pomysł na skrócenie czasu podróży w godzinach szczytu i ograniczenie emisji spalin. To buspasy, czyli wydzielone pasy ruchu dla autobusów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Problem w tym, że buspasy działają na niekorzyść innych pojazdów, powodując jeszcze większy tłok na ulicach.

Pomysłodawcą wprowadzenia buspasów w Mielcu jest radny miejski, Bogdan Bieniek. Przekonuje on, że jadąc wytyczonymi pasami ruchu autobusy MKS na pewno nie utkną w korkach w godzinach szczytu, a ich pasażerowie zdążą do miejsca przeznaczenia na czas (szkoła, praca). Proponuje, żeby takie rozwiązanie wprowadzić m.in. na trasie Specjalna Strefa Ekonomiczna – ul. Sienkiewicza.
– Jak wyliczyłem, rocznie w naszym powiecie przybywa ok. 3 tys. pojazdów – mówi Bieniek. – Ten proces będzie się nasilał. W związku z tym myślę, że dobrym pomysłem byłoby uruchomienie buspasów. Oczywiście jest to działanie, które trochę robi na złość kierowcom, ale też wymusi na nich, żeby się zastanowili, czy muszą jechać samochodami, czy może nie lepiej przesiąść się do komunikacji publicznej.
Wiceprezydent Jan Myśliwiec inicjatywie nie mówi nie: – Myśleliśmy o buspasach – przyznaje. – W przypadku naszych ulic nie jest to jednak takie łatwe, ale jest to temat do przemyślenia.

Loading poll ...
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.