Kopcącą fabryką Kronospanu zajmie się Komisja Europejska?

Do głównych winowajców zanieczyszczeń mieleckiego środowiska zalicza się firmę Kronospan, która produkuje m.in. płyty meblowe, drewnopochodne panele oraz kleje. Fabryka broni się. Tłumaczy, że nie ponosi odpowiedzialności za złe parametry powietrza w Mielcu. Dodaje, że działa zgodnie z prawem, przestrzegając norm. Mieszkańcy wiedzą jednak swoje…

Problemem zajął się europoseł i wysoko postawiony polityk PiS, Tomasz Poręba, który zwrócił się o wyjaśnienie tej sprawy  zarówno do ministra środowiska, Jana Szyszki; jak i Komisji Europejskiej. Zapowiedział również, że skieruje stosowne pismo do właścicieli Kronospanu. Poręba domaga się od KE wnikliwej kontroli emisji zanieczyszczeń i wyciągniecie wszelkich możliwych konsekwencji wobec firmy Kronospan, gdyby „nie przestrzegała ona obowiązujących norm i uregulowań prawnych w zakresie poziomu zanieczyszczeń”. Zwrócił się też o zbadanie realnego poziomu zagrożenia dla mielczan, jaki stwarzają emisje Kronospanu, i przeprowadzenie przeglądu ekologicznego na terenie tej fabryki.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.