Czy na działce przy Kronospanie powstaną inkubatory przedsiębiorczości?

Plany były takie, że „słynna” działka 6/19 przy ulicy Sołtyka trafić do sąsiadującej z nią firmy Kronospan. Jednak w wyniku protestów społecznych miasto zablokowało taką możliwość. Zamiast tego planowana jest tam budowa inkubatorów przedsiębiorczości.

Sceptycznie do tych zapowiedzi od początku podchodzi radny miejski, Jarosław Szczerba: – Nie chce mi się wierzyć, żeby ktokolwiek w bezpośrednim sąsiedztwie z Kronospanem chciał prowadzić biznes – twierdzi. – Tej sprawy trzeba pilnować, nie można doprowadzić do rozbudowy tego zakładu.
Na ostatniej sesji Rady Miasta Szczerba dopytywał o szczegóły: – Czy znamy terminy, które pozwolą nam cokolwiek określić? Wykoszono tylko trawę, wycięto parę krzewów, a także złożono wniosek o zmianę linii zabudowy. Czy za obecnej kadencji rady te „słynne” inkubatory zdąża powstać? – dociekał.

Na pewno powstaną, tylko nie wiem, ile czasu potrzebuje Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego, żeby uruchomić tę inwestycję. Postaram się to ustalić – odpowiedział prezydent miasta, Jacek Wiśniewski.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.