Z siekierą na policjantów
W ręce policji wpadło dwóch nieletnich sprawców kilkunastu włamań do altanek działkowych. Jeden z zatrzymanych wymachiwał siekierą w kierunku mundurowych, raniąc dwóch z nich.
Włamywacze zostali schwytani na „gorącym uczynku” w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ul. Przemysłowej w Mielcu. Jeden ze sprawców nie stawiał oporu, drugi zaś na widok policjantów uciekł trzymając w ręku skradzioną siekierę. Gdy tylko mundurowi próbowali zbliżyć się do niego, próbował zadawać im ciosy. Udało mu się. Dwóch policjantów doznało obrażeń.
Zatrzymani to chłopcy w wieku 16 lat. Obaj zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Rzeszowie. W chwili zatrzymania byli trzeźwi. Policjanci pobrali od nieletnich krew do badań na zawartość środków odurzających. Zebrany materiał dowodowy pozwolił określić nieletnim kilkanaście czynów dotyczących włamań do altanek działkowych, usiłowań włamań, a także czynnej napaści na funkcjonariuszy.
Mundurowi przeszukali domy zajmowane przez nieletnich, gdzie znaleźli część skradzionych przez nich przedmiotów. O dalszym losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.