W Mielcu powstanie Poradnia Onkologiczna

Jarosław Kolendo nowym dyrektorem szpitala w Mielcu

W najbliższą środę (18.05) działalność rozpocznie Poradnia Onkologiczna. Mieści się ona na parterze budynku Przychodni przy ulicy Żeromskiego 17

Poradnia Onkologiczna skierowana będzie do osób, którzy zmagają się z chorobą nowotworowa. Przy rejestracji nie wymaga się skierowania.
Pacjentów przyjmować będzie onkolog, Jan Gawełko. Już teraz można zapisywać się na wizyty.

Rejestracja będzie się odbywać:

  • osobiście lub przez osoby trzecie w rejestracji ogólnej na parterze budynku przychodni.
  • telefonicznie pod nr 17 780 01 58/ 17 780 01 68, w godzinach pracy rejestracji.

W poradni onkologicznej będą przyjmowani pacjenci:

  • z podejrzeniem nowotworu złośliwego,
  • znajdujący się w trakcie diagnostyki,
  • skierowani przez lekarzy,
  • z rozpoczętym już leczeniem onkologicznym,
  • wymagający kontroli po zakończeniu leczenia,
  • w ramach profilaktyki onkologicznej.
W nowo powstałej poradni pacjenci będą mogli skorzystać nie tylko z konsultacji lekarskiej, ale także zrealizują zlecone badania w Laboratorium Diagnostycznym znajdującym się w szpitalu, wykonają tomografię komputerową, rentgena i inne badania.

– Dotychczas w Mielcu nie było takiej specjalistycznej poradni, prowadzonej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To dobra inwestycja, która będzie służyć pacjentom – mówi starosta Stanisław Lonczak.

Nowa poradnia ułatwi pacjentom korzystanie z usług w ramach pakietu onkologicznego i zapewni dostęp do kompleksowych świadczeń w tym zakresie w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu.

– To tak na prawdę początek procesu rozwiązań organizacyjnych koordynowanej opieki nad pacjentem onkologicznym. W szpitalu realizujemy konsultacje w tym zakresie. Wprowadzamy też stosowne rozwiązania organizacyjne. Ma to ułatwić wykonanie pierwszych kroków, związanych ze skomplikowaną diagnostyką, wymagającą wizyt w kilku miejscach. Koordynator zajmuje się także pacjentem po leczeniu, gdy potrzebna jest mu rehabilitacja albo opieka paliatywna – podaje dyrektor szpitala, Jarosław Kolendo.
W Mielcu powstanie Poradnia Onkologiczna
Od lewej: Jarosław Kolendo, dyrektor mieleckiego szpitala; lek. med. Jan Gawełko, specjalista z dziedziny onkologii; oraz starosta Stanisław Lonczak. Zdjęcie: Szpital Specjalistyczny w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.