MIELEC. Koronawirus sparaliżował DPS. Dramatyczny apel starosty o pomoc

Sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu jest bardzo trudna. Obecność koronawirusa stwierdzono u 14 pracowników tej placówki. Dodatni wynik testów stwierdzono także u 10 pensjonariuszy. Stan jednej z kobiet było na tyle zły, że musiała zostać hospitalizowana.

To, że w Domu Pomocy Społecznej jest koronawirus, wyszło na jaw w sobotę (10.10), kiedy to do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu przewieziona została jedna z pensjonariuszek z podejrzeniem udaru. Przeprowadzone badanie na obecność wirusa dało wynik pozytywny…
Izolacja w DPS

Pacjentka przewieziona została do szpitala zakaźnego w Łańcucie. O jej stanie zdrowia poinformowano rodzinę. Dyrekcja DPS jest w stałym kontakcie z kobietą i z opiekującymi się nią lekarzami.

Od niedzieli do środy (11-14.10) przebadano wszystkich pensjonariuszy (155 osób) i cały personel (86) placówki. Obecność koronawirusa stwierdzono u 14 pracowników. Przebywają oni obecnie na domowej kwarantannie. Dodatni wynik testów stwierdzono u 10 pensjonariuszy. Ci z kolei zostali odizolowani od innych mieszkańców Domu i przebywają w jednoosobowych pokojach.

Apel starosty

W związku z zaistniałą sytuacją starosta Stanisław Lonczak zwrócił się z apelem do mieszkańców o wsparcie DPS: – Obecna sytuacja epidemiologiczna powoduje, że w najbliższym czasie możemy liczyć się z brakami kadrowymi w jedynej na terenie powiatu całodobowej placówce, która zapewnia opiekę osobom chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku. Zwracamy się więc do mieszkańców, którzy czują się na siłach wspomóc personel DPS jako wolontariusze dodatkową parą rąk – apeluje starosta.
Chętni mogą zgłaszać swój akces do końca tego miesiąca mailowo na adres pcpr@powiat-mielecki.pl (należy podać imię, nazwisko, adres i nr tel.) lub telefonicznie pod nr 17 78-00-472.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.