Mamy to. Stal Mielec zostaje w Ekstraklasie [WIDEO]

Miliony na koncie FKS Stal Mielec. Klub uratowany

Stali Mielec brakowało punktu do utrzymania się w Ekstraklasie. I dziś go wywalczyła. Gola na wagę remisu w piątej minucie doliczonego czasu gry głową zdobył Mateusz Matras.

Piłkarze Śląska, którzy także walczą o pozostanie w Ekstraklasie, prowadzili w Mielcu od 16. minuty.

Wydawało się, że na tym nie poprzestaną, bo mieli wiele doskonałych sytuacji do podwyższenia wyniku. Szczególnie w drugiej połowie. Najbliżej powodzenia był przede wszystkim Fabian Piasecki.

Stal też nie miała swoje okazje. Już w drugiej minucie Maciej Domański uderzył w poprzeczkę. Potem swoje sytuacje miał również Oskar Zawada. W piątej minucie doliczonego czasu gry stał się cud. Mateusz Matras celną główką, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wprawił w euforię kibiców Stali. Ten gol oznacza, że FKS utrzymał się w Ekstraklasie.

– Cieszymy się z utrzymania. Najważniejsze było, żeby mieć już spokój przed ostatnią kolejką. Futbol znów pokazał, że jest piękny. Strzeliliśmy gola w momencie, w którym już można było naprawdę w to wątpić. Gratuluję swojej drużynie, bo przed sezonem nikt na nas nie liczył, byliśmy kandydatem numer jeden do spadku. Gol strzelony w 94. minucie doskonale oddaje atuty naszej drużyny – mówił trener Adam Majewski na pomeczowej konferencji prasowej.

W ostatniej kolejce tego sezonu mielczanie zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock. Ten mecz odbędzie się w sobotę (21.05), o godzinie 17:30.