MIELEC. Dwoje pijanych nastolatków topiło się w Wisłoce. To cud, że żyją

Głośną imprezę grupy nastolatków nad Wisłoką w Mielcu zakończyła interwencja policji. Młodzi ludzie zaczęli uciekać. Dwoje z nich wpadło do wody. Mundurowym udało się ich jakoś wyciągnąć na brzeg. Najprawdopodobniej uratowali im życie, bo w takim stanie upojenia, w jakim byli nie mieliby szans na samodzielne wydostanie się z rwącej rzeki .
Do zdarzenia doszło w piątek (09.10) popołudniu. Około godziny 16 dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Rzecznej przebywają osoby, które zakłócają porządek publiczny.

Krzyk dziewczyny

Mundurowi przeszli przez tzw. „kładkę” i zauważyli grupę osób, która głośno słuchała muzyki i piła alkohol. Na widok policjantów wszyscy rozbiegli się. Po chwili  mundurowi usłyszeli krzyk dziewczyny, która wzywała pomocy. Młoda dziewczyna wpadła do rzeki i walczyła z jej nurtem

Przy użyciu środków przymusu bezpośredniego i własnej odzieży, funkcjonariusze wyciągnęli 15-letnią mieszkankę gminy Przecław na brzeg i udzielili jej pomocy – relacjonuje Urszula Chmura, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. – Nastolatka była pod wpływem alkoholu. Mówiła, że w rzece może znajdować się kolega, który chwile wcześniej chciał jej pomóc wydostać się z wody.
I rzeczywiście nieopodal policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który kurczowo trzymał się konaru drzewa. Funkcjonariusze wyciągnęli 16-latka z wody i również udzielili mu pomocy. Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia. Ze względu na wyziębienie organizmu i stan w jakim się znajdowali nieletni, oboje trafili do mieleckiego szpitala. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.