Otwierają zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne

Otwierają zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne

Od poniedziałku do hybrydowego nauczania wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Będzie można też skorzystać z zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych. Dotyczy to 11. województw, w tym Podkarpacia.
O poluzowaniu obostrzeń poinformował na dzisiejszej (21.04) konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia. Wyjątkiem są województwa: dolnośląskie, śląskie, opolskie, wielkopolskie i łódzkie. W związku z tym, że sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem jest tam najtrudniejsza, restrykcje na tamtym terenie pozostają bez zmian.

Salony kosmetyczne

W pozostałych regionach, w tym także na Podkarpaciu, od 26 kwietnia do hybrydowego nauczania wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Swoje podwoje otworzą również zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne.

Minister zdrowia zapowiedział, po weekendzie majowym prawdopodobnie otworzą się instytucje kultury. A w przyszłym tygodniu przedstawi plan, który m.in. będzie zakładał przywrócenie branży gastronomicznej i hotelarskiej, komunii oraz wesel.

Zniosą maseczki?

Niedzielski wyjaśnił, że w przyszłą środę rząd odniesie się do możliwości zniesienia nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu.
– Można powiedzieć, że pewne apogeum jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażeń tej III fali mamy za sobą. Również za sobą, wydaje się, że mamy apogeum hospitalizacji, które miało miejsce mniej więcej dwa tygodnie temu. Ta infrastruktura szpitalna, która walczy z covidem jest teraz nieco odciążona. Niemniej cały czas zarówno poziom zakażeń, jak i poziom hospitalizacji utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie – podkreślił.
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.