Politechnika Rzeszowska stawia na Mielec. W planach jest otwarcie filii
Krakowska Akademii Górniczo-Hutniczej po ośmiu latach funkcjonowania w Mielcu opuściła budynek przy ul. Marii Curie Skłodowskiej. Stało się tak ze względów na ustawę, która zakazuje prowadzenia takim uczelniom jak AGH zamiejscowych ośrodków dydaktycznych. Życie jednak nie znosi próżni. Dlatego wolną przestrzeń w Mielcu sukcesywnie wypełnia Politechnika Rzeszowska.
Uczelnia ta już podpisała umowę z Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu, na mocy której uruchamia studia podyplomowe o kierunku „technika śmigłowcowa”. Inicjatywa jest skierowana głównie do pracowników PZL. Politechnika zawarła też porozumienie z Urzędem Miasta.
Współpraca ta ma dotyczyć kształcenia na studiach dziennych i zaocznych absolwentów szkół średnich z terenu Mielca. Zarówno magistrat jak i Politechnika mają kreować wspólną ofertę dydaktyczną m.in. pod potrzeby Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Mówi się, że rzeszowska uczelnia zajmie miejsce po AGH w budynku przy ul. Marii Curie Skłodowskiej i uruchomi tam swoją filię.
Nie wyklucza tego Arkadiusz Gałkowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta: – W umowie dużo się mówi o współpracy w zakresie rozwoju lotnictwa i pilotażu oraz wykorzystanie lotniska w Mielcu jako bazy dydaktyczno-badawczej. To jest na razie umowa o współpracy naszego miasta z uczelnią, ale mam nadzieję, że to ziści się ona w formie materialnej – zaznaczył naczelnik.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.