Stal tryumfuje w Katowicach

Dziś (14.04) piłkarze Stali sprawili niespodziankę i wygrali na wyjeździe z GKS Katowice 0-2. Po tym zwycięstwie FKS wskoczył na trzecie miejsce w I lidze, mając tyle samo punktów co drugie Wigry Suwałki, ale mając o jeden mecz mniej. Wymarzony awans wydaje się być na wyciągnięcie ręki…

Wynik otworzył w 56. minucie otworzył Martin Dobrotka, wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z katowiczan. Decydujący cios w 90. minucie zadał Jakub Arak, który po pięknej akcji uderzył nie do obrony z 16 metrów. – To było sprytne zwycięstwo – mówił na pomeczowej konferencji trener Stali, Zbigniew Smółka. Skrót meczu można zobaczyć TUTAJ.

GKS Katowice – Stal Mielec: 0-2 (Dobrotka, Arak)

FKS: Radosław Majecki, Krzysztof Kiercz, Martin Dobrotka (59’ Rafał Grodzicki), Leandro, Szymon Sobczak (34’ Maksymilian Banaszewski), Tomasz Swędrowski, Mateusz Gancarczyk (67’ Bartosz Nowak), Josip Soljic, Jakub Arak, Dominik Sadzawicki, Michał Janota.